2016-02-23

Odpowiedzialność za rodzinę / O Machajskim raz jeszcze / Walka o Górki Czechowskie w Lublinie


Dzisiaj dla każdego antypaństwowca coś miłego, tego z jednej, jak i tego z drugiej, umownej – światopoglądowej strony. Najpierw antypaństwowy głos libertarianina, a później przypomnienie o Machajskim, skoro niedawno na stronie głównej pojawiła się wzmianka w 90. rocznicę jego śmierci.

Odpowiedzialność za rodzinę

Krótko i treściwie na temat tego, że doczepianie ideologii rządom poszczególnych partii politycznych mija się z celem. One po prostu działają na rzecz państwa, nie idei czy w końcu ludzi. Prosta praktyka – człowiek na dole konfrontujący się z urzędniczymi decyzjami, które podejmowane rzekomo w interesie społeczeństwa, ostatecznie zawsze są szkodliwe. Prosta logika – nadzorowanie ludźmi zawsze przynosi opłakane rezultaty.     

Jak rozmontować rodzinę? Zalegalizować związki partnerskie? Marihuanę? Wpuścić uchodźców z Syrii? Zwiększyć zawartość soi w kiełbasie? A może dla niepoznaki określić się mianem konserwatysty i zacząć o nią dbać?

Libertarianin.org


O Machajskim raz jeszcze

Długi, trochę poetycki artykuł o Machajskim.

Śmierć Wacława Machajskiego została podana do wiadomości przez „Izwiestia” z dnia 24 lutego 1926 roku krótkim artykulikiem A. Szetlicha, towarzysza jego syberyjskiej zsyłki. Nie tylko szczupłe grono przyjaciół, ale także o ileż liczniejszy zastęp przeciwników oraz wielu dotychczas obojętnych, uprzytomniło sobie nagle, że oto odeszła na zawsze postać jedyna w swym charakterze, tkwiąca wśród ludzi jak pomnik epoki wielkich porywów myśli rewolucyjnej, nie znającej kompromisów.

Lewicowo.pl


Walka o Górki Czechowskie w Lublinie

Petycja do podpisania.

Niezwykle malowniczy obszar północnego Lublina nie obfituje w ogólnodostępne tereny zielone czy parki. Teren „Górek Czechowskich” jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie kilku, razem liczących przeszło 80000 mieszkańców osiedli. (...). Nie zgadzamy się z pomysłami na zabudowanie Górek blokami!!

http://petycjeonline.com/ochrona_gorek_czechowskich_w_lublinie 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych