2016-02-18

Powstaje mniej firm / „Lepsze wrogiem państwowego” – przykład Florydy / Szpiegowanie po wyłączeniu komputera?


Powstaje mniej firm

Trochę finansowo, trochę biznesowo. Na początek niezbyt optymistyczne dane statystyczne. W sumie nic nadzwyczaj odkrywczego: jakie warunki do zarabiania, takie wskaźniki „rozwoju”. Dodajmy jeszcze do tego informację, że urzędy represji haraczowej, znaczy się tzw. Urzędy Skarbowe, wzmogły swoje kontrole faktur VAT. Komunikat oficjalny: państwo nie kradnie, tylko ci, co okradają państwo mogą być nazwani złodziejami.

Styczniowe dane na temat rejestracji nowych działalności gospodarczych pokazują, że więcej firm się zamyka niż powstaje.

Bankier.pl


„Lepsze wrogiem państwowego” – przykład Florydy

Warto zastanowić się nad kolejnym przykładem wzrostu gospodarczego w połączeniu z likwidowaniem represyjności prawno-fiskalnej państwa, przynajmniej na chwilę nie analizując tego zagadnienia pod kątem „czy wolny rynek działa czy nie działa”. Na bok ideologiczne sympatie i uprzedzenia, które niczego nie wyjaśniają. Zachęcamy do obiektywnego spojrzenia na tego typu zjawiska, o tyle właśnie interesujące, że „lepsze”, czyli „wolne” jest wrogiem „odgórnej interwencji”, czyli „państwowości”.

Gdy Rick Scott został zaprzysiężony w 2011 roku na gubernatora Florydy, gospodarka tego stanu była w opłakanej kondycji. Bezrobocie wynosiło 11,2%, dług 5,2 miliardów dolarów, turystyka – szalenie ważna dla tego słonecznego zakątka Stanów Zjednoczonych – borykała się ze stagnacją. Po pięciu latach rządów Scotta bezrobocie wynosi 5%,  Florydzie przybyło milion pracowników i co dzień przyjeżdża do niej  – według niektórych szacunków – nawet 1000 kolejnych.

Namzalezy.pl


Szpiegowanie po wyłączeniu komputera?

Nie ma tygodnia, żeby do opinii publicznej nie docierały kolejne wiadomości o łamaniu na wszelkie sposoby naszej prywatności, czy to przez służby państwowe, czy firmy i wielkie koncerny. Choć można już stracić orientację w temacie inwigilacji, temat ten dotyczy zakresu naszej wolności, wartości podstawowej, więc odpuścić po prostu nie można i trzeba o tym mówić na każdym kroku.   

W magazynie „Forbes” ukazał się materiał od jednego z użytkowników Reddita, który dowodzi, że Windows 10 nas „szpieguje”. Możemy z niego dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat tego, jak wiele informacji z naszego komputera wypływa na zewnątrz bez naszej wiedzy.

Tech.wp.pl
 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych