2016-02-10

Państwowy wyzysk / Włączyć się do społecznego działania – projekt / Walka z radarami to walka z mitami


Państwowy wyzysk

Życie byłoby mniej skomplikowane, gdyby ludzie wyrażali swoje poglądy w sposób asertywny. Tak więc proszę: państwo to instytucja oparta na wyzysku i przymusie. Chcecie więcej? Proszę: istnieje jedna linia podziału: zwolennicy państwa i jego przeciwnicy. Ci pierwsi wspierają wyzysk, ci drudzy walczą o sprawiedliwość i wolność. Podziały partyjne i ideologiczne nie mają znaczenia. I można by tak dalej wymieniać...

Aż trzy czwarte tego, co wypracuje przeciętny Polak, zabierają mu do spółki państwo i przedsiębiorstwa. Niewiele jest krajów, w których poziom wyzysku pracownika jest aż tak duży. Na drugim biegunie znajduje się Szwajcaria. To właśnie tam system dla obywateli jest najłaskawszy.

Money.pl


Włączyć się do społecznego działania – projekt

Poniżej wzmianka o projekcie, który ma za cel wsparcie dla lokalnych, i co najistotniejsze – oddolnych inicjatyw. Może któraś z grup lub pojedynczych osób, zaangażowanych w tworzenie niezależnych od państwa form aktywności społecznej, podejmie współpracę?   

LUDZIE, czyli… kim jesteśmy i kogo szukamy? Jesteśmy społecznością społeczników. Skupiamy ludzi, dla których “jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Szczególnie, jeśli jest to zmiana na rzecz lokalnych społeczności. Wspieramy inicjatywy, które przyczyniają się do współdziałania i ożywiania najbliższej okolicy. Niezależnie o jaką koncepcję chodzi, wierzymy, że razem możemy zdziałać więcej niż w pojedynkę.

Spolecznik20.pl


Walka z radarami to walka z mitami

Ciekawa opinia o fotoradarach, gdyż uderzająca w powszechnie przyjęte tezy, a te – jak wiadomo już mniej powszechnie – nie opierają się na żadnych racjonalnych i głębszych przemyśleniach.   
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych