2016-02-08

Młynkiem w androidów – w walce o rodzinę / Anarchoprymitywizm – bunt przeciwko technologii / Piotr Kropotkin – przypomnienie postaci


Młynkiem w androidów – w walce o rodzinę

Jak nic, kupujemy ten młynek i w ramach walki z wszechobecną technologią, która kradnie nasz czas (a tam, powiedzmy to sobie szczerze – w ramach walki z ludzkimi androidami), wchodzimy z tym do środków komunikacji miejskiej. He, he! Reakcje dzieciaków, którym wyrwano mentalną wtyczkę, jaka łączy ich głowy z „cudeńkami” techniki, po prostu są wzruszające. Film warty obejrzenia.

Agencja reklamowa Clemanger BBDO z Australii zaproponowała firmie Dolmio popularnemu producentowi włoskich sosów, stworzenie urządzenia, które pozwoli rodzinom odzyskać wspólne posiłki zabrane przez wszechobecną technologię. Tak powstał młynek do pieprzu, który jednym skrętem wyłącza wszystkie urządzenia domowe - tablety, telefony, komputery i telewizory - na trzydzieści minut. Producenci wręczyli swój gadżet prawdziwym kobietom i zarejestrowali reakcje ich rodzin. Pokazali je potem w spocie reklamowym.

Wysokieobcasy.pl


Anarchoprymitywizm – bunt przeciwko technologii  

Było coś przeciwko technologii w wersji walki bezpośredniej z pomocą młynka do pieprzu, to teraz zrobi się bardziej teoretycznie. Skoro „aż” dwóch Czytelników zwraca uwagę, że coś takiego – jak ów profil – funkcjonuje, trzeba to odnotować.    

Strona ta nie jest kolejnym bastionem propagandy i przekonywania do jedynie słusznej ideologii. Pomimo, iż jako administratorzy utożsamiamy się z większością z prezentowanych tu poglądów i teorii to naszym zamiarem jest przede wszystkim stworzenie swoistego, wirtualnego kompendium wiedzy na temat mało rozpoznanego na polskim gruncie anarchoprymitywizmu (...).

https://www.facebook.com/anarchoprymitywizmpl-451825995025334/


Piotr Kropotkin – przypomnienie postaci

Było o buncie przeciwko technologii, było o anarchizmie. Może pora, aby spersonifikować powyższe, szczególnie dzisiaj? 8 lutego 1921 roku zmarł jeden z ideologów anarchizmu Piotr Kropotkin. Więcej o poglądach Kropotkina znajdziecie pod poniższym linkiem. Tam też odnośnik do fragmentów jego pisarstwa.

9 grudnia 1842 r. przyszedł na świat Piotr Kropotkin, nazwany „anarchistycznym księciem”. Określenie dla jego osoby odnosi się do arystokratycznego rodowodu Kropotkina. Przedmiotem jego dociekań było naukowe wykazanie, że społeczności mogą ze sobą współpracować bez instytucji odgórnej, czemu będzie towarzyszyć pomoc wzajemna dla obopólnej korzyści. Będzie to miarą postępowania etycznego, które jest rzeczą genetycznie przypisaną do żyjących na ziemi gatunków.

Spoleczni.net


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych