2016-01-19

Kondycja finansowa rodzin w Polsce / Kobiety coraz częściej na linii frontu / Lysander Spooner – w kolejną rocznicę


Kondycja finansowa rodzin w Polsce

Na co warto zwrócić uwagę czytając ten artykuł? Na wakacje najczęściej pozwalają sobie osoby samozatrudnione. Dlaczego? A może dlatego, że zostaje im trochę w portfelach, a to dzięki temu, że: 1. Mogą liczyć na niższe podatki (mniejszy haracz dla państwa) 2. Nie muszą płacić na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne od całości swojego dochodu. Gdyby tak innym pozostawiano trochę więcej w portfelach, na przykład etatowcom. Dalej: rolnicy nigdzie nie jeżdżą. Ech, tylu osobom przeszkadza, że grupa ta jest rzekomo „uprzywilejowana” przez państwo (wiadomo, syndrom KRUS itp.) Niedożywienie to jedno, ale proszę zwrócić uwagę, że brak funduszy przekłada się na zmniejszenie kontaktów rodzinnych i koleżeńskich. Kolejna przyczyna zjawiska o nazwie atomizacja społeczeństwa – warunki finansowe.    

(...) I choć ze statystyk GUS-u wynika, że większość gospodarstw radzi sobie z zapewnieniem przynajmniej większości podstawowych potrzeb, to aż 68 proc. deklaruje, że wiązanie końca z końcem przychodzi im z trudnością.

Forsal.pl


Kobiety coraz częściej na linii frontu

Pomijając już tematykę docelową artykułu. Kobieta walcząca – temat  tabu, ale jakże pociągający. A wracając do tematu. Gdzie są syryjscy mężczyźni? A, no tak, w Europie.  

W muhafazie (jednostka administracyjna w Syrii - red.) Al-Hasaka, położonej na północnym-wschodzie Syrii, powołano do życia złożony z kobiet-chrześcijanek batalion, którego celem jest walka z Daesh - informuje AFP.

Rp.pl


Lysander Spooner – w kolejną rocznicę

Dzisiaj wypada przypomnieć o ciekawej postaci.

Wolnościowcy, przeciwnicy zastanego ustroju o nazwie „państwo”, to przecież nie tylko Bakunin, Kropotkin, Machno czy nasz Abramowski, odnosząc się tylko do tych postaci, o których wspominaliśmy na Społecznych. A kierunek amerykański? 19 stycznia 1808 r. urodził się Lysander Spooner, przedstawiciel amerykańskiego anarchoindywidualizmu i prekursor libertarianizmu. Wywarł on niepodważalny wpływ na osoby swojej epoki, poszukujące alternatyw dla życia społeczno-gospodarczego w odniesieniu do narzucanych odgórnie ustrojów.

Spoleczni.net


 


 
 
Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych