2016-01-11

Belgio – rozpadnij się, dla dobra ludzi! / Korzyści prywatnej waluty / Sklepy internetowe oharaczowane


Belgio – rozpadnij się, dla dobra ludzi!

Należy dołączyć się do życzeń. Ludziom zamieszkującym w granicach państwa belgijskiego na pewno byłoby łatwiej podołać wielu bolączkom czasów współczesnych, gdyby mieli możliwość egzystować w ramach autonomii i wywierać przez to większy wpływ na swoje życie – większe państwo, większy wyzysk i bezkarność, mniejsza organizacja społeczna (nawet mniejsze państwo) to większa szansa (choć nie pewnik) na skonsolidowane społeczeństwo, zdolne do szybkiego podejmowania decyzji we własnej sprawie. Najprawdopodobniej jednak struktury państwa belgijskiego postawią tamę secesjonistycznym zapędom, ale może chociaż skończy się na jakiejś daleko posuniętej autonomii.       

Na pytanie, czy Belgia będzie istniała za 10 lat Homans odpowiedziała: "Mam nadzieję, że nie. Możliwy jest rozpad, regiony mogą uzyskać tak dużą władzę, że Belgia przestanie istnieć".

Polskieradio.pl


Korzyści prywatnej waluty

Widać, że w warunkach kryzysu państw i podtrzymywanego przez nie systemu finansowego ludzie potrafią sobie radzić, choć podobno zginęliby zaraz po tym, jak zniknęłaby wszelka kontrola instytucji nad społeczeństwem. Kontrola owszem, pojawia się, ale gdy ktoś robi konkurencję państwu. Znowu trzeba pochwalić tych Szwajcarów. Demokracja jest u nich najbliższa znaczeniowo temu terminowi, podejmują w jej ramach rozsądne decyzje, no i ten nowy fakt – zaufali niepaństwowej walucie.   

Na świecie jest ponad dwa i pół tysiąca walut, których nie wyemitował bank centralny żadnego państwa.

Focus.pl


Sklepy internetowe oharaczowane

Słońca Narodu wprowadzają nowy haracz na państwo, albo jak to wolą określać grzejący się w promieniach tego Słońca naiwniacy – na usługi publiczne, dla naszego dobra he he.

Według informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”, rząd zamierza obłożyć podatkiem obrotowym ok. 20 tys. działających w Polsce e-sklepów. Pomysłowi przyklasnęła większość tradycyjnych branżowych organizacji handlowych.

Bankier.pl


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych