2016-01-04

Polskie nieopłacalne / Państwo złodziej – wszędzie! / Jestem dumnym niewolnikiem, bo płacę podatki


Dzisiaj w Okiem trochę o pracy, pieniądzach, ogólnie rzecz biorąc finansach. Nowy rok, a niektórzy twierdzą, że i „nowe szanse”, bo nastąpiła zmiana władzy, więc (niewiadomo skąd i dlaczego) jakieś oczekiwania tudzież nadzieje wśród ludu, ewentualnie pomrukiwania i lamenty (zależy od sympatii tubylczej względem danej grupy wyzyskiwaczy tudzież partii). Jakby kartka w kalendarzu mogła coś zmienić. Jakby napychanie kieszeni „nowych” przedstawicieli władzy miało odwrócić los wyzyskiwanych. Tak więc o pracy, zarobkach, bo niektórzy z nas może choć przez chwilę rozważali kwestie związane ze swoją kondycją finansową, rozmyślając o swojej przyszłości w tym rzekomym „nowym” roku.

Polskie nieopłacalne

Polski przemysł nadal w powijakach, jeśli mierzyć to tylko skalą zarobków.

Przeciętne zarobki w firmach z kapitałem zagranicznym są aż o 70 proc. wyższe niż w polskim prywatnym biznesie.

Bankier.pl


Państwo złodziej – wszędzie!

Włosi kombinatorzy? Jakżeby inaczej, skoro żeby coś mieć, trzeba to dobrze schować przed państwem. Mamienie usługami publicznymi z podatków raczej chybione, jeśli po drodze grom środków marnotrawi biurokracja. Ale o zasadności podatków już poniżej.

We Włoszech około 50% dochodów przedsiębiorca oddaje państwu w postaci składek i podatków. Jednocześnie prawo do publicznych świadczeń mają wszyscy obywatele także imigranci. Istnieje tu ogromna szara strefa, którą utrzymują m.in. przedsiębiorcy.

Mambiznes.pl


Jestem dumnym niewolnikiem, bo płacę podatki

„Wciąż zauważam ludzi mówiących 'Jestem dumny z tego, że płacę podatki!' i wciąż jest to żałosne z następujących powodów:
1) Absurdem jest poczucie dumy z robienia czegoś, do czego jest się ZMUSZANYM. Wspaniale, jeśli dobrowolnie wspierasz swoich bliźnich. Jednak gdy nie masz żadnego wyboru, nie ma to nic wspólnego z charytatywnością. Poczucie dumy z bycia obrabowanym to wariactwo.
2) Jeżeli nie popierasz dosłownie każdej aktywności rządowej, ale płacisz podatki, oznacza to, że fundujesz aktywność, której się SPRZECIWIASZ. Jak bardzo schizofreniczne jest płacenie za coś, czego wcale nie chcesz?
3) Nawet ignorując niewydajność rządu i biorąc pod uwagę tylko te jego aktywności, które uważasz za pożyteczne, nie ma powodu do dumy z opłacania tych usług. Co jest nadzwyczaj szlachetnego i altruistycznego w KUPOWANIU RZECZY?
4) Jeśli wierzysz, że przekazywanie pieniędzy politykom jest równoznaczne ze 'wspieraniem społeczeństwa', żyjesz złudzeniami. Jeżeli obrabuje Cię złodziej samochodów, albo spuścisz te pieniądze w toalecie, szkody będą o wiele mniejsze niż gdy pieniądze te oddasz w podatkach.
Jeżeli jesteś 'dumny z płacenia podatków', zapoznaj się z terminem 'syndrom sztokholmski'. Odczuwasz 'dumę' tylko dlatego, że tak Cię WYTRESOWANO, abyś był lojalny wobec swych politycznych władców i odczuwał satysfakcję z przestrzegania ich 'praw' oraz płacenia im trybutu nazywanego 'podatkami'. Nie stajesz się przez to dobrym człowiekiem – stajesz się za to dobrym niewolnikiem”.

https://pl-pl.facebook.com/larken.rose.7/posts/1678552455757889?fref=nf 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych