2015-12-02

Warszawa: Świąteczna paczka na Kresy / Myślisz, że myślisz? / Otyłość a myślenie


Warszawa: Świąteczna paczka na Kresy

6 rok z rzędu rozpoczynamy zbiórkę, mającą na celu zgromadzenie produktów żywnościowych i skompletowanie przynajmniej 100 paczek świątecznych dla rodaków - kombatantów, osób starszych oraz w złej sytuacji materialnej, zamieszkujących przedwojenne polskie Kresy. Niejednokrotnie informowaliśmy jak wygląda byt tamtejszych Polaków, pielęgnujących i krzewiących na co dzień narodowe tradycje, kulturę czy język, pozostaje więc nam tylko jeszcze raz powtórzyć: kolorowo nie jest!

Towary które chcielibyśmy w tym roku zebrać z pomocą wszystkich, którym nieobcy jest los rodaków zamieszkujących tereny dzisiejszej Litwy i Białorusi to:

- makaron 400-500 g
- ryż 1 kg
- olej 1 litr
- kawa 250 gr lub 500 gr (mielona ziarnista)
- herbata w torebkach - najchętniej Lipton (opakowanie 50 lub 100 sztuk) ale także każda inna, kontynuowana jest bowiem akcja "kubek gorącej herbaty w okresie zimowym dla każdego ucznia w 3 polskich szkołach na Litwie"!
- szynka w puszce 455 g (tylko Krakus)
- czekolada - dowolna, standardowa tabliczka
- owoce w puszce np. ananas/brzoskwinia (400-500 g)
- masa makowa w puszce (800-900 g)
- ciastka Łakotki lub Delicje

To oczywiście nie cały asortyment część bowiem zakupimy z własnych środków lub będzie on dostarczony przez grupy, dzielnice czy fan cluby biorące corocznie udział w akcji, które już zgłosiły swój akces.

Prośba do ewentualnych osób czy grup, które chciałyby wesprzeć przedsięwzięcie i zakupić większą niż detaliczna partię danego asortymentu o kontakt via:
- fejsbukowy priv
lub mail:
- pamietamy2014@gmail.com

Ewentualne wspólne ustalenia co do rodzaju zakupów, znacznie ułatwią nam stronę logistyczną.
Być może także, uda się przygotować kilkadziesiąt świątecznych paczek dla Powstańców Warszawskich, których listę przygotuje dla nas Komisja Socjalna Związku Powstańców Warszawskich.

Miejsce zbiórki: pub Źródełko, gdzie codziennie, przez siedem dni tygodnia, można przynosić dary w godzinach jego funkcjonowania, czyli od godz. 10 do ostatniego klienta tj. plus minus godz. 22-23 Zbiórka trwa do 4 grudnia, bowiem transport darów w tym roku będzie miał miejsce mniej więcej w połowie grudnia.

Źródło: LegiaPamietamy


Myślisz, że myślisz?

Szczerze? Nigdy tego nie rozumiałem, jak można komuś wmówić, żeby coś kupić. Jeśli mam potrzebę – kupuję, jeśli nie – nie kupuję. Tak samo nie można mnie namówić do niczego, jeśli wcześniej nie przeanalizuję danego zagadnienia samemu, po swojemu i racjonalnie. Reklama nie namówi mnie do żadnego zakupu, a już tym bardziej nie sprawi tego człowiek okrzyknięty – cholera wie przez kogo – idolem mas. Zewnątrzsterowność to niedorzeczność ocierająca się o zwykłą głupotę i lenistwo intelektualne. Sprawa jest poważna, gdyż nie ogranicza się tylko do reklam, niekontrolowanych zakupów i konsumpcjonizmu, ale dotyczy również kwestii związanych z kontrolą społeczeństwa. Przecież można ulec zarówno reklamom, jak i wspomnianym idolom, celebrytom, autorytetom, liderom, a dalej schematom i stereotypom, co ludziom o niskim stopniu krytycyzmu (pomijam dogmatyków i ideologów) przydarza się niestety nader często. A stąd już prosta droga do manipulacji, utraty własnej niezależności i być może jeszcze kilku poważniejszych bolączek.   

Forsal.pl


Otyłość a myślenie

W świecie trzeba doszukiwać się przyczyn i skutków. Skoro więc dajemy się omamić reklamom, jak wyżej, to i więcej konsumujemy. A skoro więcej konsumujemy, to być może tracimy zdolność trzeźwego osądu, czyli jesteśmy w coraz większym stopniu podatni na manipulacje. Na marginesie: kolejny powód, żeby trenować lub przynajmniej dbać o siebie w szerokim tego słowa znaczeniu.

Dieta wysokotłuszczowa sprzyja otyłości, a co więcej, powoduje, że komórki układu odpornościowego w mózgu zaczynają "zjadać" połączenia między neuronami.

Focus.pl


I jeszcze coś związanego z myśleniem... 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych