2015-11-20

Polowanie, zabijanie, psychopatia / Przyczyny imigracji z Afryki / Polska służba zdrowia najgorsza


Polowanie, zabijanie, psychopatia

Zabijanie zwierząt z broni palnej to akt bestialstwa. A może po prostu zabijanie jest aktem bestialstwa samym w sobie, do którego zdolna jest określona kategoria ludzi, wykolejonych psychicznie. Słusznie WWF zwraca uwagę na przerażający aspekt „kultywowania śmierci”, czyli eksponowania zwierzęcych zwłok przed dziećmi. I jak tu wierzyć w rzekomo wrodzoną dobroć natury ludzkiej? Na niwie rozważań społecznych i politycznych: Nie ze wszystkimi można się dogadać, to jasne, ale jak budować wspólnotę kooperacji, jeśli świat składa się z osobników nastawionych na zabijanie?

Tak jak w całej Polsce, w nadleśnictwach podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie organizowane są polowania zbiorowe. Z informacji udostępnionych przez RDLP Krosno, wynika, że tylko w Ośrodkach Hodowli Zwierzyny w sezonie łowieckim 2014/2015 odbyło się aż 31 takich polowań, w tym 12 na obszarze Nadleśnictwa Bircza, w którego granicach znajduje się projektowany Turnicki Park Narodowy.  Polowania takie mają negatywny wpływ na gatunki zwierząt chronionych, takich jak wilk, niedźwiedź czy ryś.

Wwf


Przyczyny imigracji z Afryki

Proste i treściwe przypomnienie o kilku faktach na temat imigracji z Afryki do Europy. Komu i co się opłaca oraz dlaczego imigracja w ogóle ma miejsce.  

Unia Europejska płaci miliardy, kraje Czarnego Lądu hamują napływ imigrantów do Europy i ściągają tych, którzy już dotarli na Stary Kontynent, z powrotem do domu – takie było założenie szczytu przywódców państw UE i Afryki, który odbył się w stolicy Malty, Valletcie. Brzmi ładnie na papierze. W praktyce jednak jest nie do zrealizowania. Jest to bowiem sprzeczne z interesem większości krajów afrykańskich.

Wpolityce


Polska służba zdrowia najgorsza

Oczywiście można zwiększać finansowanie usług publicznych w zakresie lecznictwa. Jednak lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie ludziom wyboru czy chcą łożyć na państwowe, czy chcą zaoszczędzić na prywatne leczenie. Tylko „prywatne”, ale z prawdziwego zdarzenia. Nie te pod dyktando państwa vel NFZ-u, bo to z prywatnością ma tylko tyle wspólnego, że płacimy lekarzowi bezpośrednio do ręki.   

Autorzy raportu OECD w podsumowaniu blisko 300-stronnicowego opracowania piszą, że rosną długość życia, jakość opieki, dostęp do nowoczesnych leków. Jednym z niewielu wyjątków – wymienionych explicite we wstępie – jest Polska.

Bankier 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych