2015-11-18

Drożdżówka a interes kapitału / Reklama jest wszędzie / Elektrownia w Żarnowcu – wspomnienia


Drożdżówka a interes kapitału

Takie artykuły są potrzebne, chociażby z tego względu, że pozwalają ludziom zrozumieć, jak dalece posunięta jest zależność pomiędzy wielkim kapitałem a instytucjami państwowymi. Czy poniższy artykuł może stanowić stuprocentową pewność w każdym opisywanym szczególe sprawy? Nawet jeśli nie i jest prawdziwy tylko w 30 procentach, to mimo wszystko daje do myślenia. Jeśli więc daje do myślenia to miejmy nadzieję, że u co poniektórych podważy tę ślepą wiarę w kierowanie się przez państwo „względami wyższymi” i  „dobrem publicznym”.   

Sprawa delegalizacji drożdżówek w sklepikach szkolnych została w ostatnich tygodniach odmalowana jako humorystyczna porażka rządu. Przyznam się ze wstydem, że zupełnie błędnie oceniłem zarówno samą bitwę o drożdżówki, jak i całą akcję delegalizacji „śmieciowego jedzenia" ze sklepików szkolnych.

Racjonalista


Reklama jest wszędzie

Od Czytelnika: Pranie mózgu od najmłodszych lat. Chyba w systemach totalitarnych nie było takiego maglowania, a teraz zdecydowana większość nawet nie dostrzega, że jest manipulowana.

Szacuje się, że ponad 50 proc. bajek opowiada historie produktów. Jak to się stało, że nie patrzymy na to jak na półgodzinne reklamy zabawek?

Wysokieobcasy


Elektrownia w Żarnowcu – wspomnienia

Wspomnienia człowieka, który był zaangażowany w protesty przeciwko elektrowni atomowej w Polsce. Tekst jest wciągający. Warto poświęcić mu trochę czasu.  

Siemysli 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych