2015-08-03

NIK: Policja nie szuka zaginionych / Tyrani genetycznie uwarunkowani / Action Man


Z Polski...

NIK: Policja nie szuka zaginionych

Kolejny „bulwersujący” raport, z którego nic nie wyniknie, i który jednocześnie ukazuje wydolność administracji państwowej jak na dłoni.

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała bardzo krytyczny, pod adresem policji, raport dotyczący poszukiwań osób zaginionych. NIK wytknęła funkcjonariuszom m.in. niewłaściwe korzystanie z procedur, co może się przekładać na opóźnienie podjęcia poszukiwań i ich skuteczność. Jako przykład nieprawidłowego działania policji w raporcie wymieniono głośną sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek, która zniknęła pięć lat temu i do tej pory jej nie odnaleziono.

Wiadomosci.wp.pl


Ze świata... nauki

Tyrani genetycznie uwarunkowani

Od Czytelnika: Ciekawe jak wspólnoty pierwotne albo załóżmy tacy Indianie rozwiązywali takie przypadki? Może kontrola starszych była dokładniejsza i proces wychowawczy nie należał tylko do funkcjonariuszy, którzy w gruncie rzeczy mają w d... co się dzieje na szkolnym korytarzu? Chociaż pewnie nie wszyscy są tacy, być może zdarzają się jakieś jednostki, którym nie jest wszystko jedno. Ale i tak procedury, przepisy i cały ten urzędniczy rak.

Maltretując psychicznie swoich kolegów z klasy czy pracy podnosimy swój status społeczny i stajemy się bardziej „sexy” – do takich wniosków doszli kanadyjscy naukowcy.

Nauka.newsweek.pl


Action Man

Coś dla miłośników militariów i wojska...

Vimeo.com 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych