2015-07-21

#UwolnicMacka / Szkodliwa polityka prorodzinna / Anglicy wypłacają emerytury


Z Polski...

#UwolnicMacka

Maciek Dobrowolski od ponad trzech lat siedzi w areszcie. Od trzech lat prokuratura, która za każdym razem wnioskuje o przedłużenie sankcji, nie jest w stanie przedstawić dowodów na jego winę. Maciej odsiaduje wyrok, którego jeszcze nie dostał. O tej dramatycznej sytuacji mówili w programie rodzice Maćka – Hanna i Jerzy Dobrowolscy, Łukasz Kowalski – przyjaciel rodziny, organizator akcji mającej na celu pomoc w uwolnieniu Maćka oraz Andrzej, który opowiadał o tym, jak wygląda areszt od środka.

Rdc.pl


Z Polski...

Szkodliwa polityka prorodzinna

Na co te gdybania o polityce prorodzinnej, skoro naczelnym problemem jest niepewna sytuacja ekonomiczna społeczeństwa? Przecież nawet gdyby udało się podnieść jakimś urzędniczym trikiem wskaźnik urodzeń w Polsce (choć to niemożliwe), to większość z tych „nowonarodzonych” ucieknie żyć i pracować za granicą. Czy to się więc nie mija z celem? Czyli łożymy na przyszłych obywateli brytyjskich, niemieckich, holenderskich itd? W takiej sytuacji polityka prorodzinna państwa jest nie tyle nieskuteczna, co raczej bezcelowa, żeby nie powiedzieć marnotrawna.      

Przygotowanie strategii, rozliczenie z jej wdrażania i koordynacja działań – najlepiej przez rządowego pełnomocnika – takie są rekomendacje pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli w obszarze polityki prorodzinnej.

Praca.gazetaprawna.pl


Ze świata...

Anglicy wypłacają emerytury

Wolność ludzi w dysponowaniu pieniędzmi nie doprowadziła do katastrofy. Ludzie zachowali rozsądek. Propaganda państwa mówi, że ludzie nie potrafią sami zadbać o siebie i potrzebują wsparcia rzekomo niezastąpionej „góry”. Poza tym, nawet gdyby osoby wypłacające pieniądze emerytalne podjęły złą decyzję, czy to nie do nich należy ta decyzja, jak i jej konsekwencje? Może zmusiłoby ich to na przyszłość do podejmowania lepiej przemyślanych decyzji? Dlaczego społeczeństwo, czyli dorosłych ludzi, traktuje się jak małe dzieci, cały czas otępiając ich zdolność do odpowiedzialności?   

Forsal.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych