2015-07-17

Redukcja człowieka pracy przez maszyny / Umiłowani Przywódcy z nowymi tabletami / Rasiści, którzy nagle zmądrzeli


Z Polski...

Redukcja człowieka pracy przez maszyny

Mechanizacja rynku pracy wcale nie musi kojarzyć się z czymś pozytywnym. Drugi raz nawiązujemy do tego tematu, bo choć nadchodzące zmiany wydają się pieśnią odległej przyszłości, ich konsekwencje raczej nie podlegają dyskusji.

Bez urlopów, pensji i zwolnień lekarskich — roboty mają przewagę i coraz mocniej rozpychają się na rynku pracy. Chrapkę na nie ma polski biznes.

Pulsinnowacji.pb.pl


Z Polski...

Umiłowani Przywódcy z nowymi tabletami

Gdzie istnieje podział na władzę i rządzonych, tam zawsze będzie istniał wyzysk. Nie, to żaden cytat. Proza życia, na którą się godzimy, przyjmując że nie istnieją żadne alternatywy.

Ludzie nie mają pieniędzy na wykup leków, z powodu oszczędności rząd podnosi wiek emerytalny, a tymczasem posłowie za chwilę będą mieli do swojej dyspozycji 500 nowiutkich tabletów. Kancelaria Sejmu ogłosiła przetarg na zakup supernowoczesnych urządzeń. Za wygodę dla parlamentarzystów możemy zapłacić nawet 1,7 miliona złotych!

Se.pl


Ze świata...

Rasiści, którzy nagle zmądrzeli

Władze w Zimbabwe chcą odejść od wieloletniej rasistowskiej polityki wymierzonej w białych farmerów. Powód jest tylko jeden – perturbacje finansowe państwa, którego przedstawiciele musieli w końcu przyznać, że odebranie tysięcy hektarów ziemi białym i oddanie jej w ręce rodowitych mieszkańców spowodowało więcej strat niż korzyści.

Rolnictwo jest ważną częścią sektora gospodarczego Zimbabwe. Odebranie ziemi białym farmerom doprowadziło do upadku wielu gospodarstw rolnych, a tym samym pogorszenia sytuacji gospodarczej kraju.    

News24.com 
 
Marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych