2015-06-22

Nie wolno zrobić tego samemu / Więcej inwigilacji w szkołach / Więcej uprawnień przy ściągalności podatków


Nie wolno zrobić tego samemu

Czemu ci ludzie się dziwią? Przecież państwo nie lubi konkurencji. Ono nas musi przekonywać, że sami nie jesteśmy w stanie nic zdziałać, że trzeba wiecznie wyczekiwać pomocy rzekomo niezastąpionej władzy odgórnej.

- Brak słów, to ręce opadają - kręci głową sołtys wsi Kije. - Zgłaszają na policję za to, że zrobiliśmy robotę za nich? Śmiechu warte i tyle!

Gazetalubuska.pl


Więcej inwigilacji w szkołach

I tutaj ciężko zrozumieć jakieś pomruki. Przecież to dla bezpieczeństwa... Zresztą jak wszystko, co wymyśli góra.

Resort edukacji chce umożliwić podsłuchiwanie uczniów i nauczycieli. Eksperci ostro krytykują ten pomysł.

Wiadomosci.wp.pl


Więcej uprawnień przy ściągalności podatków

No ale przecież te zmiany po wyborach. Co jest? Tu jednak pełne zaskoczenie. To znaczy, jak dla kogo. Ci, co najbardziej żyli teatrzykiem wyborczym, obdarzając sympatiami swoich guru, pewnie nawet nie usłyszą o tej wiadomości. Dla nich świat się zmienił. Dla niewolników nic a nic.    

Na kontrolę przychodzi urzędnik, który nie ma do tego prawa, gdyż reprezentuje urząd z innego zakątka Polski. I co? Nic, kontrola jest ważna. To jedna z atrakcji dla podatników, które przewiduje nowelizacja ordynacji podatkowej rozpatrywana przez Sejm. Miała być przyjazna dla podatnika. Okazuje się jednak, że jej hasło przewodnie „zracjonalizowanie i uproszczenie procedur" dotyczy przede wszystkim fiskusa.

Rp.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych