2015-06-17

Nawet pracując możesz być biednym / Teraz jest problem z imigracją / Kurdowie odnoszą cenne zwycięstwo


Nawet pracując możesz być biednym

Nawet pracując możesz być biednym. To konkluzja, jaka nasuwa się po analizie raportu Instytutu Polityki Społecznej UW, z którego wynika, że na miano biednego zasługuje 7 proc. osób zatrudnionych na umowę o pracę i aż 25 proc. zatrudnionych w oparciu o tzw. umowy śmieciowe. 

Porównanie skali biedy pomiędzy umową o pracę a śmieciówką skłania dr. Rafała Mustera, socjologa zajmującego się problematyką rynku pracy z Uniwersytetu Śląskiego, do następujących stwierdzeń na łamach „DGP” odnośnie do umów śmieciowych: To fatalnie odbiło się na rynku pracy oraz na dochodach ludzi. Doprowadziło do pauperyzacji całych rodzin i ich degradacji społecznej.

Szukacie konkretnych przyczyn tych zjawisk? I gdzie je lokujecie? W państwie czy kapitalizmie? Chyba pora przestać dzielić się na ścierające się obozy ideologiczne, co służy tylko temu systemowi, i postawić sprawę jasno. Co powiecie na odpowiedzialność państwa z jego aparatem prawno-fiskalnej opresji, wspomaganej kapitalistyczną wykładnią (wy)zysku i dyktatem wielkich przedsiębiorców?


Teraz jest problem z imigracją

Unijni umiłowani przywódcy wyraźnie już odczuwają skutki imigracji na terytorium Europy, której natężenie w ostatnim czasie może już nie tyle zachwiać ich pozycją polityczną w poszczególnych państwach, co nawet doprowadzić do kryzysu ekonomicznego i demograficznego. To dla nich najlepszy czas, aby na każdym kroku wyrażać „uzasadnione obawy” o przyszłość otwartych granic wewnątrz UE w ramach strefy Schengen. Tak też czynią obecnie.

Na posiedzeniu Strategicznego Komitetu ds. Migracji, Granic i Azylu (SCIFA), przedstawiciel Komisji Europejskiej miał wedle niemieckiej prasy powiedzieć: „Jeśli nie znajdziemy rozwiązania dla obecnych wyzwań, utrzymanie strefy Schengen może być trudne”.

Już w 2011 roku na kontrole graniczne zdecydowała się władza w Danii. Coraz częściej o „problemie z przestępczością graniczną” nadmieniają niemieccy umiłowani przywódcy i ich koledzy z Włoch czy Grecji. Nagle wszyscy oni dostrzegają problem, którego sygnalizowanie wcześniej uchodziło za „niepoprawne politycznie”. To się nazywa „hipokryzja polityczna”.


Kurdowie odnoszą cenne zwycięstwo

Kurdowie syryjscy odnoszą cenne zwycięstwo nad radykałami z Państwa Islamskiego, przejmując kontrolę nad miastem Tal Abyad. Odcięli w ten sposób islamistom ważny punkt przerzutowy, dzięki któremu ci ostatni mogli zaopatrywać się w sprzęt, żywność, ochotników z Zachodu, czy też handlować ropą. Miasto było oblegane już od niedzieli. Jego opanowanie oznacza, że Kurdowie kontrolują pas ziemi przy tureckiej granicy, od Iraku po znane Kobane. 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych