2015-06-01

Obóz pracy w Polsce / Alkohol i państwo / Emancypacja, mężczyzna, Internet


Obóz pracy w Polsce

- Po przeczytaniu państwa artykułu na temat pracy w Realu przy ul. Chodźki w Lublinie postanowiłam, że podzielę się z Państwem tym, jak pracuje się w hipermarkecie Auchan przy al. Witosa. Tamci pracownicy przeżywają horror od kilku miesięcy. My przeżywamy to od roku. Do nas to już nie jest obóz pracy, lecz obóz zagłady - napisał do nas pracownik sklepu.

Dziennikwschodni.pl


Alkohol i państwo

Upijanie się i działalność władz jakoś idzie w parze, co nas akurat nie dziwi.

(...) W krajach wschodniosłowiańskich alkohol był przez wieki wyjątkowo silnie związany z polityką, choć początkowo wcale nie chodziło o wódkę, ale raczej o wino i miody pitne. Prawdziwy boom alkoholizmu nastąpił, kiedy na Ruś dotarł – najpewniej z Włoch – wynalazek destylowanego alkoholu. Gdy państwo objęło jego sprzedaż pełną kontrolą, wódka stała się głównym źródłem dochodów, a instytucje państwowe zostały wręcz wprzęgnięte w rozpijanie społeczeństwa.

Historia.newsweek.pl


Emancypacja, mężczyzna, Internet

Sporo miejsca poświecono w tym artykule na opis sytuacji, w której mężczyzna ucieka w świat wirtualny, nie do końca naświetlając przyczyny tego zjawiska. Relacje z kobietami. Dziś na pewno trudne, bo emancypacja niestety często prowadzi do zachowań szowinistycznych, działających w obie strony. Może to spore uproszczenie, ale problemem ten przybiera następujący obrót: kobieta ucieka w przeświadczenie o swojej niepowtarzalności i wyjątkowości, niedowartościowany mężczyzna traci na pewności siebie. Jedne i drudzy mają potem problemy w nawiązaniu trwałych relacji w związkach. Wszystko staje się płynne, jak ów wpis na fb.

Focus.pl


CYTATY – Michał Bakunin {CZŁOWIEK}

W chwili narodzin każda jednostka ludzka jest jedynie wynikiem rozwoju historycznego, czyli fizjologicznego i społecznego rozwoju swojej rasy, swojego narodu, swojej kasty (jeśli w danym kraju kasty istnieją), swojej rodziny, swoich przodków; od ojca i matki przejęła ona drogą fizjologicznego dziedziczenia ich cechy indywidualne, które są punktem wyjścia rozwoju i determinują jej osobowość. Wraz ze swymi cechami rodzice przekazali jej wszystkie nieuniknione skutki swojej własnej poprzedniej egzystencji, zarówno materialnej, jak moralnej, zarówno indywidualnej, jak społecznej, w tym również skutki swych myśli, uczuć i czynów, skutki tego wszystkiego, co wydarzyło się im w życiu, skutki wszystkich doniosłych i błahych zdarzeń, w których brali udział, wreszcie skutki oddziaływania niezmiernie różnorodnych czynników przypadkowych; przekazali jej również wszystko, co w ten sam sposób odziedziczyli po swoich własnych przodkach. 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych