2015-05-07

Bojkotujesz wybory? Grzeszysz / Czytajcie ludzie i... analizujcie! / Inwigilacja w życiu codziennym


Bojkotujesz wybory? Grzeszysz

To prawo i obowiązek wynika z naszej wolności, a wolność to przecież odpowiedzialność za siebie i za innych. Zatem dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania, ponieważ jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy ojczyzny – tymi słowami wyraził swoje poglądy na temat uczestniczenia w wyborach zwanych demokratycznymi abp Gądecki.

Piękne słowa hierarchy Kościoła, z którymi jednak jest pewien problem. Jakiej „wolności”, skoro państwo to instytucja zniewalająca nas prawnie i fiskalnie? Ile z tą „wolnością” i „odpowiedzialnością za siebie” ma wspólnego wybieranie sobie na określony czas panów i zarządców naszego życia, którzy nie liczą się z naszym zdaniem? Czy „odpowiedzialność za siebie i za innych” nie powinna się bardziej realizować w ramach demokracji bezpośredniej, bez pośrednictwa władzy? I tak dalej...

Wiadomosci.onet.pl


Czytajcie ludzie i... analizujcie!

Chciałoby się powiedzieć: czytajcie ludzie, bo brak wiedzy wam nie służy. Tak właśnie. Sięgnijcie czasem po tekst z dziedziny prawa czy finansów, bo to głównie na tych płaszczyznach określa się jakość waszego życia. Z obserwowania teatrzyku sporów partyjnych nie dowiecie się niczego. Oglądając pseudowiadomości w telewizorze stracicie tylko czas. Czytajcie, cokolwiek, co dotyka naszych wspólnych spraw, sięgając nawet po gazety, które mogą wam się wydać sprzeczne z waszymi poglądami.

Ot, taki z pozoru mało znaczący tekst o pracy minimalnej, ale już skłaniający do jakiejś osobistej analizy tego zjawiska. Z punktu widzenia Społecznych rzuca się w oczy uwaga o korelacji pomiędzy wielkością płacy minimalnej a skalą bezrobocia, a także stwierdzenie o wysokim opodatkowaniu płacy w Polsce.

Jakie możecie wyciągnąć z tego wnioski? Macie w ogóle na to chęci? Czy prawdziwe życie interesuje jeszcze ludzi znad Wisły, czy bardziej pochłania ich cyrk wyborczy, cały ten matrixowy świat sztucznych sporów i obłudna wizja pozorowanych zmian odgórnych?

W większości krajów rozwiniętych nadal obowiązują płace minimalne, a jest to relikt z przeszłości - wynika z najnowszego opracowania OECD.

Rp.pl


Inwigilacja w życiu codziennym

Urzędnicy coraz więcej wiedzą o codziennym życiu obywateli dzięki wykorzystaniu nowinek technicznych – donosi „Rzeczpospolita”.

Biznes.onet.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych