2015-04-24

Chcę Cię okraść (film) / Kolejni Polacy chcą emigrować / Urzędnicy od edukacji nie chcą Pileckiego / Chrześcijańscy uchodźcy wyrzuceni ze statku


Chcę Cię okraść (film) - polskie napisy


Kolejni Polacy chcą emigrować

Kolejny raport potwierdza chęć wyjazdu Polaków za granicę w celach zarobkowych w ciągu najbliższego roku. Taką możliwość zakłada 250 tys. osób – jak wynika z badań grupy Work Service. Jako kraje docelowe podawano Wielką Brytanię, Niemcy i Norwegię.

Co mówią te dane? Oznaczają wzrost chętnych do tego, aby wyjechać z Polski. Osób zdecydowanych na wyjazd przybyło w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym w skali od 5 proc. do 6,4 proc. To owe 250 tys. ludzi.

Wśród zainteresowanych wyjazdem są osoby z najniższym wynagrodzeniem lub żadnym, głównie bez wykształcenia wyższego, mieszkańcy małych i średnich ośrodków. Przyczyn wyjazdu raczej wymieniać nie trzeba.


Urzędnicy od edukacji nie chcą Pileckiego

Niedawno Ministerstwo Edukacji Narodowej uznało, że raporty Witolda Pileckiego z Auschwitz nie zasługują na dopisanie do listy lektur szkolnych. Do MEN wystąpiła w tej sprawie krakowska Fundacja Paradis Judaeorum.    

Osoby Witolda Pileckiego nie będę tu przedstawiał. Odsyłam raczej do naukowych opracowań. Warto tylko wspomnieć, co składa się na owe raporty, dla których nie widzą miejsca w szkole urzędnicy państwowi.       

To 100 stron maszynopisu człowieka, który do Auschwitz poszedł na ochotnika, żeby tam zbierać stosowne informacje i w miarę możliwości stworzyć sieć konspiracyjną. Zebrane przez niego opisy i relacje w niektórych miejscach przybierają nawet formę dialogów. Stanowią też opis życia w obozie. Ich przekaz jest więc wartościowy nie tylko z historycznego punktu widzenia, ale też posiada swoje walory wychowawcze.


Chrześcijańscy uchodźcy wyrzuceni ze statku

Link od Czytelnika.

„Chrześcijanie, którzy uciekali z Afryki przed islamskim fundamentalizmem, giną teraz również na morzu z rąk tych samych fundamentalistów” – tak sycylijski biskup Domenico Mogavero, odpowiedzialny we Włoszech za duszpasterstwo migrantów, komentuje los 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.

Wiadomosci.onet.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych