2015-02-27

Internauci vs partyjni / Mieszkańcy UE biedniejsi / Australijczycy przeciwko budowie meczetu


Internauci vs partyjni

Spięcie z oficjałami partyjnymi na ich własnym profilu w sprawie kwoty wolnej od podatku.

Takiej akcji użytkowników Facebooka partia odwołująca się do "młodych, wykształconych, z dużych ośrodków" z pewnością się nie spodziewała. Odrzucenie na początku lutego w Sejmie przez koalicję PO-PSL projektu podwyższenia kwoty wolnej od podatku nie pozostało bez reakcji internautów, którzy postanowili storpedować oficjalny profil facebookowy PO. Efekt? Administratorzy w końcu zostali zmuszeni do zamieszczenia analizy, która udowadnia, że podwyższenie kwoty wcale nie służy najuboższym. Sprawdzamy, ile jest warta.

Biztok.pl


Mieszkańcy UE biedniejsi

Kolejna wiadomość z kategorii „Panie, w tej Unii tylko dobrobyt i prosperita”.

”Raport o kryzysie 2015” Caritasu przynosi wstrząsające dane na temat ubóstwa w Europie. Co czwarty mieszkaniec kontynentu - 24,5 proc., żyje na granicy ubóstwa lub społecznego wykluczenia. Z raportu wynika też, że co dziesiąty Europejczyk żyje w absolutnym ubóstwie. Paradoksalnie, jednocześnie wzrosła liczba ludzi najbogatszych.

Wgospodarce.pl


Australijczycy przeciwko budowie meczetu

Protest mieszkańców przedmieść australijskiej Adelajdy przeciwko budowie meczetu doprowadził do przerwania posiedzenia rady Salisbury. Australijczycy wykrzykiwali hasła o ochronie podatników, a burmistrzynię Aldridge wzywano do ustąpienia.

Około 70 osób sprzeciwiło się w ten sposób wydaniu pozwolenia na budowę meczetu dla islamskiej Fundacji Hazara. Petycję w tej sprawie podpisało 300 mieszkańców Salisbury. Posiedzenie rady przerwano pół godziny od jej rozpoczęcia.

Adelaidenow.com 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych