2015-02-25

Ataki na białych farmerów w Zimbabwe / Coraz więcej osób za minimalne wynagrodzenie / Przed państwem polskim na Słowację


Ataki na białych farmerów w Zimbabwe

Sytuacja białych w Zimbabwe nie ulega poprawieniu. Wciąż dokonuje się tam ataków na ich farmy, a nawet siłowego przejmowania majątków przez murzyńską ludność. Winą za taki stan rzeczy należy obarczyć powszechną biedę, jak i rasistowską retorykę tamtejszej władzy, przyzwalającej na tę rasowo ukierunkowaną przestępczość.  

W ciągu ostatnich miesięcy nastąpił wzrost tego rodzaju zdarzeń, co odnotował Związek Rolników Handlowych. W ciągu 15 ostatnich lat liczba białych farmerów w Zimbabwe skurczyła się z 4 tys. do 300-400 osób.  


Coraz więcej osób za minimalne wynagrodzenie

Coraz więcej osób otrzymuje minimalne wynagrodzenie za pracę. Inna kwestia do rozstrzygnięcia – co może oznaczać płaca minimalna? Każdemu pod rozwagę według własnych doświadczeń. Nasze są takie, że odgórnie ustalana stawka nie służy pracownikom. Zresztą, jak nic, co odgórnie ustalają wyalienowani państwowi planiści. W tym wypadku należałoby rozstrzygać te sprawy wewnątrz branży i danego zakładu, ale mowa tu już o innym systemie gospodarowania, bliższym założeniom kooperatywnym. A kto wie, może nawet wolnorynkowym, skoro płacę minimalną określaliby sami pracownicy, ale nie w oparciu o swoje oczekiwania, a kondycję finansowa swojego zakładu pracy.     

W 2013 r. co najwyżej płacę minimalną, czyli 1600 zł brutto, otrzymywało 28 proc. pracowników budowlanych, podczas gdy w przemyśle ponad dwa i pół raza mniej, bo 11 proc.

Serwisy.gazetaprawna.pl


Przed państwem polskim na Słowację

Pomysłowy Polak ucieka przed opresyjnym państwem polskim na Słowację. Jak nasi okupanci postawią tamę dla tego rodzaju praktyk, to ciekawe jaki będzie kolejny krok sfrustrowanego społeczeństwa? Tak z czystej ciekawości, bo ileż mogą trwać te nieustające przepychanki z aparatem represji?

Coraz więcej właścicieli małych firm zatrudnia się na Słowacji. Dzięki temu nie muszą płacić składek ubezpieczeniowych od działalności prowadzonej w Polsce. ZUS nie może im tego zabronić.

Interia.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych