2015-02-11

Z dystansem do wyznawców kościoła kapitalistycznego / Petycja przeciwko GMO / Szariat dla Polski!


Z dystansem do wyznawców kościoła kapitalistycznego

Ślepia wiara w jedynie sprawny system gospodarczy jest wśród wyznawców kapitalizmu na tyle silna, że jakiekolwiek inne kwestie poza wzrostem przychodów przestają ich obchodzić. Ludzie mają pracować jak woły, a gdy statystyki podsuwane przez „rynki” mówią, że osiągnięto złe wyniki, należy podkręcić śrubę niewolnikom i przymusić ich do większego wysiłku – nieodpłatne godziny nadliczbowe, terror szefostwa, groźby zwolnienia itp. Sposobów na przymuszenie niewolników do pracy jest wiele. To w ramach wprowadzenia do słów Tomasza Cukiernika na temat górnictwa („Najwyższy Czas!”, nr 5, 31 stycznia 2015), który w celu zwiększenia wydajności kopalń proponuje, aby górnicy pracowali dłużej:

Wydajność w „Bogdance” i „Silesii” jest znacznie większa m.in. dlatego, że (...) tnie się koszty i w przeciwieństwie do pięciodniowego tygodnia pracy, obowiązującego w kopalniach państwowych, fedruje 24 godziny siedem dni w tygodniu.

No to co teraz? Może zawnioskujmy w imieniu wyznawców kościoła kapitalistycznego za ustanowieniem ośmiu dni w tygodniu, tak żeby można było pracować dla poprawienia statystyk jeszcze dłużej? A co tam, idźmy na całość: dziesięć dni w tygodniu i doba trwająca 34 godziny. „Rynki” na pewno na to przyklasną, swoją niewidzialną ręką. A co tam? Przecież człowiek według wyznawców kapitalizmu jest wart tyle, ile wnosi do produktu krajowego brutto danego państwa. Tyrajmy do śmierci i jeszcze dłużej. Wydajność przede wszystkim!


Petycja przeciwko GMO

Uprawy genetycznie modyfikowane (m.in. kukurydza, soja, ziemniaki, rzepak) są toksyczne dla ludzkiego organizmu i doprowadzają do wyjałowienia gleby oraz skażenia środowiska pestycydami. Zachęcamy do podpisania petycji przeciwko wprowadzeniu GMO w Polsce.

Petycje.iozn.pl


Szariat dla Polski!

Chcą wprowadzić wolność, ale i zakazywać. Chcą żyć obok nas, ale też narzucać swoje racje. Uderzający jest relatywizm w rozumowaniu tego człowieka, tak święcie przekonanego o swojej nieomylności.   

„Jednego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi” – mówi imam Anjem Choudary.

Fakty.tvn24.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych