2015-02-02

„Ludność biała, europejska etnicznie zanika” / Przechwytywali korespondencję dziennikarzy / Jaka przyszłość demograficzna Polski?


„Ludność biała, europejska etnicznie zanika”

No cóż, wypowiedź hierarchy Kościoła katolickiego. Co tutaj może być interesujące? Po pierwsze rozmowa o „pigułkach po”. Tak, głupota i idiotyzm z naszego punktu widzenia. Model życia oparty na hedonizmie jakoś nam nie leży. Ale skoro „każdy ma wolną wolę”, to dlaczego „powinna być zakazana”? Każdy odpowiada za siebie i swoje grzechy, choć oczywiście nikt nie powinien zabraniać przekonywania ludzi stosujących podobne preparaty do ich porzucenia, do rezygnacji z konkretnego stylu życia.

Po drugie – wypowiedź o islamizacji Europy. Nic odkrywczego, ale żeby o tym mówić dzisiaj publicznie w mass mediach? Tutaj słowa uznania. „Ludność biała, europejska etnicznie zanika”, „islam wchodzi do Europy” – no no, żeby tak bez reakcji systemu na te słowa?   

Rmf24.pl


Przechwytywali korespondencję dziennikarzy

Informacji z zakresu inwigilacji obywateli będzie pojawiać się coraz więcej, bo jak można przypuszczać skala zjawiska będzie wzrastać wraz z rozwojem technicznym, jak i ogólną histerią związaną z terroryzmem. Ludziom będzie się wmawiać, jak dotychczas, że większa inwigilacja i godzenie się na utratę prywatności to większe bezpieczeństwo, choć zwykli mordercy i tak nadal będą pałać się swoim zbrodniczym fachem i dokonywać kolejnych zbrodni. Ich, owa inwigilacja, skutecznie nie powstrzyma.

Agencja GCHQ zajmująca się wywiadem elektronicznym w 2008 roku miała przechwytywać korespondencje dziennikarzy pracujących m.in. dla BBC, "Guardiana", "New York Timesa", "Le Monde" i "Washington Post" - podaje "The Guardian". GCHQ odmówiło komentarza, stwierdzając tylko, że wszystkie działania agencji są zgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Interaktywnie.com


Jaka przyszłość demograficzna Polski?

Wspominaliśmy o tym w tekście „Nienajlepsze dane na temat służby zdrowia i liczby ludności w Polsce”. Ciekawe mogą również okazać się prognozy na temat tego, ilu ewentualnie Polaków zdecyduje się w przyszłości na powrót do Polski. To, jak na razie, wielka niewiadoma, o której niewiele piszą i mówią ludzie zajmujący się demografią. Czy oni również mogliby stanowić dodatkowe obciążenie budżetowe, jeśli wróciliby w wieku emerytalnym? Wszak najlepsze lata swojego życia oddaliby innym systemom niewolnictwa podatkowego.

Nie można też wykluczyć, że kraje, w których pracowali, nie będą tak skłonne do wypłat emerytur Polakom, szczególnie w obliczu trudnej sytuacji finansowej i niechęci do naszej polskiej emigracji czy imigracji w ogóle.  

Pod koniec 2014 roku ludność Polski liczyła ok. 38 mln 484 tys. osób, tj. o 12 tys. mniej niż w 2013 – wynika z opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jeśli drastyczny spadek liczby Polaków będzie się utrzymywał, w 2050 roku liczba mieszkańców naszego kraju będzie liczyć jedynie 34 mln – prognozuje GUS.

Polskieradio.pl 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych