2015-01-07

E-mielec24.pl o budżecie partycypacyjnym / Monarchistyczne prześladowania w Tajlandii / Sikorski konsultuje za ćwierć miliona złotych


Rozpoczniemy aforyzmem...


E-mielec24.pl o budżecie partycypacyjnym

Miło nam poinformować, że swój oficjalny patronat dla kampanii informacyjno-promocyjnej na temat budżetu partycypacyjnego dla Mielca zaproponował portal E-mielec24.pl, przy okazji publikując wpis o naszej ostatniej akcji, jaka odbyła się na ulicach Mielca.

Do mieszkańców Mielca trafiła kolejna partia broszurek informacyjnych pod postacią wydania specjalnego „Społecznościowca”. Broszurka zawiera podstawowe informacje na temat funkcjonowania budżetu partycypacyjnego oraz zachęca do społecznego zaangażowania przy sygnalizowaniu lokalnym władzom potrzeby jego prawnego usankcjonowania w naszym mieście. Większość została rozdana bezpośrednio mielczanom, skromna część broszurek została wrzucona do skrzynek pocztowych.

E-mielec24.pl


Monarchistyczne prześladowania w Tajlandii

Monarchia w swoim tradycyjnym zamordystycznym wydaniu – dwójka tajskich studentów może trafić do więzienia na 15 lat za przygotowanie spektaklu teatralnego, który w sposób nieprzychylny ukazuje monarchów Tajlandii. Miejscowe prawo zabrania krytyki monarchy i jego rodziny. Obowiązuje ono od 1908 r.   

Treść sztuki odnosi się do antyrządowych manifestacji studenckich z 1973 r., a została ona wystawiona na Uniwersytecie Thammasat w 2013 r. Rok później aresztowano jej twórców, którym odmówiono zwolnienia za kaucją, przez co będą oczekiwać na lutowy wyrok w więzieniu.Spektakl ukazuje fikcyjnego monarchę i jego doradcę.  

Bbc.com


Sikorski konsultuje za ćwierć miliona złotych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych naszego umiłowanego państwa potwierdziło, że słynący ze swoich zdolności lingwistycznych i mogący poszczycić się wspaniałą ścieżką edukacyjną – były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, wydał ćwierć miliona złotych na konsultację swoich przemówień. Sikorski miał płacić za owe konsultacje byłemu ambasadorowi brytyjskiemu w Polsce, którym swego czas był Charles Crawford.

Sikorski zaprzeczył, jakoby łączyły go z Anglikiem jakieś zażyłości. W takiej sytuacji wydanie wolną ręką tak wielkiej sumy pieniędzy na konsultacje przy tekście jeszcze bardziej powinno nas dziwić. Przy okazji – warto przygotować się na wzrost cen za tłumaczenia przysięgłe w j. angielskim. Skoro bowiem poprzeczka została podwieszona aż tak wysoko...   

Źródło własne 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych