2015-01-01

Bieda w Europie / Syn ministra uniknął wyroku / Większe trzynastki dla urzędników


Bieda w Europie

Żadna odgórna unifikacja i centralne planowanie nie wyrówna poziomu zasobności w poszczególnych zakątkach Europy. Tyle są warte programy unijnych dygnitarzy, które od wyciągania ludzi z biedy, bardziej służą zapychaniu kieszeni urzędników w poszczególnych państwach członkowskich.  

W bogatej Europie jest 85 mln osób biednych, a ponad 124 mln mieszkańców jest zagrożonych biedą i wykluczeniem społecznym. Najmniej – w Luksemburgu czy Szwecji, najgorzej jest w Bułgarii i Rumunii. Najbardziej narażona grupa to samotni rodzice i osoby bez pracy.

Forsal.pl


Syn ministra uniknął wyroku

Folwark zwierzęcy, równi i równiejsi, przywileje kasty rządzących? Chciałoby się napisać: niepotrzebne skreślić, ale jakoś wszystko tak idealnie pasuje do siebie. Nie żebyśmy życzyli temu człekowi kary wymierzonej przez przedstawicieli państwa, nie tak to trzeba rozumieć na przykładzie ścigania za posiadanie marihuany. To tylko taka dygresyjka o tym, że system „swoich” nie skrzywdzi.  

W czerwcu Armin H. (21 l.), syn obecnego ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego (53 l.), został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. Okazało się, że miał przy sobie 1,56 g marihuany. Usłyszał zarzuty nie tylko posiadania, ale i udostępniania narkotyków innej osobie. I co? I nic! Po wielu miesiącach śledztwa prokuratura uznała, że sprawa powinna zostać warunkowo umorzona!

Fakt.pl


Większe trzynastki dla urzędników

Kolejna informacja z kategorii: „państwowy okupant wciąż się rozrasta”. A to więcej urzędników, a to większe dla nich uposażenia, a to poszerzanie uprawnień, idące w parze ze wzrostem represyjności względem mieszkańców naszej biednej okupowanej ojczyzny. I tak w kółko i na zmianę. Do kiedy?

Z danych resortu finansów wynika, że w tym roku na trzynastki w samorządach wydano o ok. 50 mln zł więcej niż w 2013 r. W sumie do pracowników samorządowych trafiło w ten sposób 3,9 mld zł. W pozostałych instytucjach publicznych, w tym ministerstwach i urzędach wojewódzkich, wypłaty wyniosły łącznie 1,219 mld zł.

Kariera.pb.pl

►Myślozbrodniarz


 
 
Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych