2014-12-26

Meldunek pozostaje / „Utopią jest system” / Bary mleczne bez przypraw


Meldunek pozostaje

Państwo chce wiedzieć, gdzie nas ewentualnie szukać, gdyby trzeba było przywołać nas do porządku – tak należy rozumieć przekaz poniższej wiadomości.

Obowiązek meldunkowy jednak zostaje? Okazuje się, że tak. – Rząd zajmie się projektem, którego głównym celem jest pozostawienie go w obecnej formie - poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o ewidencji ludności obowiązek meldunkowy ma być zniesiony od 1 stycznia 2016 roku. Nagle pracujący nad tym eksperci orzekli, że lepiej będzie jak zostanie. Państwo powinno wiedzieć gdzie mieszkamy, bez tego jego funkcjonowanie byłoby utrudnione – twierdzą autorzy rekomendacji z Międzyresortowego Zespołu ds. Przygotowania Administracji Rządowej do Zniesienia Obowiązku Meldunkowego. Komitet Stały RM przyjął te zastrzeżenia.

Finanse.wp.pl


„Utopią jest system”

Jeśli będzie Wam się chciało przebrnąć przez ten tekst, to poznacie kilka ciekawych przemyśleń na kanwie badań naukowych P. Kropotkina. Jak chociażby to, które mówi o systemowym rozroście struktur opartych na hierarchii (o czym akurat często wspominamy na łamach Społecznych w kontekście biurokracji), czy opłacalności równościowych form współpracy w naturze wśród poszczególnych gatunków zwierząt, co można zaobserwować również w historii ludzkości.

To właśnie stopień i sukces współpracy stanowi najważniejszy czynnik determinujący powodzenie danego gatunku; kooperujące zwierzęta stadne rozwijają się, natomiast egoistyczni samotnicy są porzucani. Uderzający sukces gatunku ludzkiego związany jest z naszą nieprzeciętną zdolnością do komunikacji, współpracy, spontanicznego organizowania i twórczego działania w kolektywie, podczas gdy równie rażące, koszmarne, potworne klęski naszego gatunku mają ścisły związek z naszą niepożądaną zdolnością podporządkowania władzy, tolerowania klasowych różnic i ślepego wykonywania rozkazów, trzymania się sztywnych systemów reguł.

Exignorant.wordpress.com


Bary mleczne bez przypraw

Absurdalność pomysłów przedstawicieli aparatu państwowego nie przestaje zadziwiać. Wykłócają się już nawet o przyprawy. Jest to jednak abstrakcja, ale tylko ze zdroworozsądkowego punktu widzenia. My rozumiemy, że to zwyczajna działalność systemu, który wydziera dla siebie, ile tylko będzie w stanie. Na czym i gdzie, to już nie jest takie istotne.

Kucharze w barach mlecznych będą zmuszeni do gotowania bez przypraw, nie licząc soli. W przeciwnym razie jadłodajnia nie otrzyma dofinansowania ze środków publicznych.

Nowyobywatel.pl

►Sławomir Gródecki

►Czytelnik


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych