2014-12-17

Niemcy mają zaakceptować politykę imigracyjną / Austriacy chcą ugrzecznić islam / Represyjna Turcja


Niemcy mają zaakceptować politykę imigracyjną

Przedstawiciele niemieckiej władzy, i to tej najwyższej, zaczynają wyraźnie panikować, widząc coraz większe poruszenie w niemieckim społeczeństwie, motywowane niechęcią do radykalnych islamistów.

Widać to po reakcjach na wydarzenia w Dreźnie, gdzie grupa nosząca nazwę Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji Zachodu (PEGIDA) zorganizowała manifestacje, które przyciągnęły w zeszłym tygodniu 10 tys. osób. PEGIDA chce zaostrzenia przepisów imigracyjnych, które pozwoliłyby na ograniczenie imigracji radykalnych islamistów.  

Z ust niemieckich polityków, żyjących sobie bezpiecznie na swoich wyalienowanych i odciętych od świata osiedlach, do tego podejmujących autorytarne decyzje wbrew woli obywateli, padły frazesy, które jak zwykle w takich okolicznościach można sprowadzić do jednej formułki: „motłochu, wolność wyrazu wolnością wyrazu, ale otwartość nakazuje poparcie dla polityki imigracyjnej”.  

Swoją drogą, należałoby się kiedyś poważnie zastanowić, dlaczego europejski liberalny establishment optuje za imigracją do Europy i nie chce dostrzegać zagrożeń związanych z tym zjawiskiem? Dlaczego ignoruje przy tym głosy sprzeciwu milionów żyjących w Europie ludzi? Czy ktoś napisał już na ten temat jakąś sensowną książkę, która tłumaczyłaby motywacje władzy na tym polu?

Eee, pewnie nie, biorąc pod uwagę szereg zagrożeń, jakie czekałyby na autora takiej pozycji: - śmierć z rąk religijnych oszołomów, - śmierć zawodowa, gdzie egzekutorem okazałby się politycznie poprawny (cenzorski) system przekonań, - areszt lub postawienie w stan oskarżenia za wciskane na siłę zarzuty o rzekomym „rasizmie”, „ksenofobii”, „nietolerancji” itd.  

Pozorna wolność przekazu naszej europejskiej pseudodemokracji – kocham to!

ABCNews.go.com

A tymczasem...


Austriacy chcą ugrzecznić islam

Austriaccy urzędnicy łudzą się, że są w stanie kontrolować islamistów, wprowadzając nową ustawę, której celem jest zapobieganie radykalizacji muzułmanów i kształtowanie islamu o... „austriackim charakterze”. Dla nas brzmi co najmniej śmiesznie, bo jak inaczej podchodzić do zabawy urzędników w przewodników duchowych, do tego jeszcze w ramach religii, której wyznawcy mają fundamentalistyczne nastawienie do świata. Tylko proszę, bez tych teoretyzujących bredni o zróżnicowanym przekazie islamu itp. Miejscowi imigranci islamscy odnieśli się do tego po swojemu, czyli jak zwykle z oburzeniem. 

W Europie histeria, bo wielu miejscowych islamistów-imigrantów włączyło się do walk po stronie Państwa Islamskiego, które w imię swoich religijnych urojeń morduje na obszarze Syrii i Iraku. Austriaccy urzędnicy doszli do dziwnego wniosku, że jeśli wykształcą imamów na terenie Austrii, to problem z radykalnymi zachowaniami islamistów zniknie. Tak, serio – islamistów. Chcą też prawnie zakazać finansowania działalności islamskiej w Austrii z takich krajów jak Turcja czy Arabia Saudyjska. Tu również liczą, że uda się w ten sposób osłabić przesłanie islamu. Tak, serio, w dobie Internetu i powszechnego dostępu do mediów elektronicznych.   

Źródło własne


Represyjna Turcja

Nowe uprawnienia policji w Turcji, jakie nabywa ona z chwilą wejścia w życie ustawy o bezpieczeństwie, poszarzeją jej możliwości do stosowania represji. Podkreśla to nawet Human Rights Watch, uważając, że nowe rozporządzenia podważają prawa człowieka w tym kraju.

Trzeba pamiętać, że turecka władza systematycznie zwiększa możliwości operowania przez służby przymusu bezpośredniego i cały państwowy aparat represji. Zwiększenia uprawnień policji to tylko jeden z elementów prowadzonej w ostatnim czasie polityki ucisku i łamania wolności obywatelskich - Państwo tureckie chce zneutralizować ruchy obywatelskie.

Nowa ustawa umożliwia policji 24-godzinne zatrzymanie osób, które władza uzna za poważne zagrożenie dla porządku społecznego, czyli dla siebie.

Hurriyetdailynews.com

►TeO


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych