2014-11-25

Po co to Pendolino? / Edukacja domowa – książka / Bieganie pod kontrolą


Po co to Pendolino?

Że szybka kolejka nie będzie rozwijać właściwych prędkości na torach wiedział każdy. To żadna nowość. Zastanawiające jest tylko, ile osoba odpowiedzialna za ten przetarg wzięła pieniędzy, na niekorzyść dla polskiej produkcji i rodzimej gospodarki. No i oczywiście pytanie z gatunku tych ponadczasowych: czy nadejdzie taki moment, że zostanie przekroczona ta przysłowiowa masa krytyczna, czyli odpowiednio duży procent społeczeństwa w jakiś sposób zareaguje i powie „dość”. A może już w nieskończoność będziemy głosować na nowych panów, wyjeżdżaćza granicę i narzekać?

Polska przepłaciła za Pendolino – przyznaje już nawet Komisja Europejska, która po raz kolejny obniżyła kwotę dofinansowania do kupowanych przez PKP Intercity składów. Uznała, że niepotrzebnie zdecydowaliśmy  się na superszybkie pociągi, które nie będą miały gdzie się rozpędzić – dowiedział się Biztok.pl

Biztok.pl


Edukacja domowa – książka

Ciekawa pozycja książkowa, która może przyczynić się do poszerzenia, na razie bardzo niewielkiej wyrwy w świadomości propaństwowego polskiego społeczeństwa, otwierając przestrzeń dla myślenia kategoriami wolnościowymi.

Od dawna oczekiwana na polskim rynku wydawniczym praca poświęcona homeschoolingowi/edukacji domowej. Jej autor, Wiesław Stebnicki, pedagog z USA, nie tylko przedstawia swoją przygodę ze szkołą domową, ale co ważniejsze, wyjaśnia dlaczego edukacja  w wydaniu tradycyjnym, to jest w formie edukacji państwowej, prowadzi  nasze dzieci na manowce, hamując ich talenty, zniechęcając do nauki, a co najgorsze, czyniąc z nich istoty zniewolone przez system, którego głównym celem jest uczynienie z ludzi posłusznych, spolegliwych lemurów.  Autor uświadamia nam też, jak ważnym narzędziem odbierającym człowiekowi samodzielność, niezależność i wolność jest szkoła  w wydaniu państwowym.

Fijor.com


Bieganie pod kontrolą

Już nawet taką czynność ludzką, jak bieganie dla sportu chcą zamknąć w sformalizowanych ramach swojego systemu. Gdzie pojawia się grupa uprzywilejowanych i możliwość zarobku możemy być pewni, że wyjdzie z tego któraś z mutacji kontroli społecznej.    

Przed chwilą dowiedziałem się o projekcie PZLA, który został zaprezentowany na Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów w Zielonej Górze i przyznam, że pierwsze co zrobiłem to zerknąłem w kalendarz czy może PZLA z opóźnieniem obchodzi Prima Aprilis, bo taką wiadomość można rozpatrywać tylko w formie humoru, i to czarnego.

Wykop.pl

Festiwalbiegowy.pl


►Myślozbrodniarz

►Wiktor Biskupiec


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych