2014-11-20

„Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg” / Paczka bożonarodzeniowa na Kresy / Dyskusja w łonie lewicującego anarchizmu / Trenujący Betar (film)


„Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg”

Może warto przeczytać? Nie polecamy i nie odradzamy, bo jeszcze nie mięliśmy w rękach tej publikacji. Ale przykuwa uwagę zwrotami o potrzebie czynu.

Piłsudski rzucił takie hasło, mówił, że „trzeba zacząć tworzyć czyny”, ale powiedział i coś więcej: „dopóki społeczeństwo jest bierne, spodziewa się wszystkiego od wypadków, od innych – tylko nie od siebie – nic nie nastąpi [...]” - pisze Bohdan Urbankowski w swojej książce „Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg”.

Teologiapolityczna.pl


Paczka bożonarodzeniowa na Kresy

Przypominamy o kolejnej odsłonie akcji organizowania paczek z produktami dla naszych rodaków na Kresach. Organizatorem jest Stowarzyszanie Odra-Niemen, które działa na tym polu już od kilku lat. Oprócz tego warto też zorientować się, czy podobnych akcji nie przeprowadzają w Waszej okolicy środowiska kibicowskie, również mocno zaangażowane w paczki świąteczne dla kombatantów i wsparcie Polaków ze Wschodu.

Odraniemen.org


Dyskusja w łonie lewicującego anarchizmu

Publicystyczny klin po zlewaczałej stronie anarchizmu. Źródło specyficzne, ale niechęć do dogmatyzmu i sekciarstwa nakazuje nam zaprezentowanie tego poglądu. Oceńcie sami. Link podesłany przez Czytelnika:

Drogie anarchistki i drodzy anarchiści, z niedowierzaniem czytam wasze posty w mediach społecznościowych i różnego rodzaju portalach, dotyczące zadym w Warszawie 11.11.

Grecjawogniu.info


Trenujący Betar (film)

Oczywiście sugerujemy przemielić te dane statystyczne przez filtr trzeźwego myślenia – to dla osób ogłupionych przez telewizornię. Faktem jest natomiast, że ataki na społeczność żydowską mają miejsce, ale w jak wielkim zakresie? Dodatkowo ów Betar nie jest bynajmniej jedynie formacją „obronną”, ale też, powiedzielibyśmy – „ofensywną”. Czasami więc ludzie ci nie postępują niczym szlachetni obrońcy prześladowanych, ale też stanowią stronę atakującą, do tego mogącą liczyć na pewną wyrozumiałość ze strony instytucji władzy, co często im wytykano. Ze starych prasowych opisów pamiętam, że betarowcy mieli też nieprzyjemności związane z Czarnymi Szczurami, ale o tym poczytajcie już sobie gdzieś w sieci. Dobra, koniec paplania. Zobaczcie, jak podchodzą do tematu młodzi Żydzi mieszkający we Francji. Wrzucam w ramach ciekawostki.  

►Wojciech Bratek


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych