2014-09-23

Amerykanie za secesją / Kibice sponarchiści / Niemcy chcą przerzucić imigrantów od siebie do krajów UE


Amerykanie za secesją

Tendencje secesjonistyczne i lokalna tożsamość popularne również w Stanach Zjednoczony. Podobno co czwarty Amerykanin chciałby odłączenia swojego stanu od amerykańskiego organizmu państwowego – wynika z sondażu Reuters/Ipsos.

Zdecydowanych zwolenników takiego rozwiązania jest 23,9 proc., bez względu na sympatie partyjne. Do niezależności w ramach swojego stanu dążą jednak bardziej ludzie o konserwatywnych poglądach. Nie dziwi to w zupełności, bo nieufność do biurokratycznych kręgów władzy i chęć niezależności i polegania tylko na sobie jest w USA zjawiskiem znanym. Na tym tle szczególnie wyróżnia się stan Teksas, gdzie działa dobrze zorganizowany ruch secesjonistyczny.

Pamiętam niedawne relacje medialne, oczywiście nie z polskich mediów, mówiące o konflikcie ranczera z Nevady z władzą, który nie wahał sie grozić przedstawicielom państwa bronią. I co najciekawsze, w sukurs przyszli mu jego sąsiedzi, co wyglądało interesująco – z jednej strony policja z gnatami, z drugiej uzbrojeni ludzie za barykadą!

Zresztą sami spójrzcie, jak działa poczucie niezależności w USA. A u nas mawiają, że Amerykanie to taki głupi naród:


Kibice sponarchiści

Przeczytajcie artykuł „Kibice sponarchiści” autora Wiktora Biskupca z naszej redakcji, który pojawił się na Drodze Legionisty pod zmienionym tytułem.

„Te poglądy są nierealne. Ludzie potrzebują represji” – powiedział mi chłopak ze sklepu z odzieżowo-kibicowskim asortymentem, przyjmując do dystrybucji „Społecznościowca”, pismo sponarchistyczne. „Ta idea...” – chwila zawahania z jego strony – „To utopia?” – podpowiadam. „Tak, to utopia” – przytakuje, bo znalazł słowo, którego szukał.

http://drogalegionisty.pl/?p=11119820


Niemcy chcą przerzucić imigrantów od siebie do krajów UE

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere uważa, że pozostałe kraje Unii Europejskiej powinny przyjąć część uchodźców starających się obecnie w Niemczech o azyl; domaga się ustalenia kontyngentów azylantów dla wszystkich członków UE.

http://www.rp.pl/artykul/28,1142922-Niemieckie-MSW--Kraje-Unii-Europejskiej-powinny-przyjac-uchodzcow.html

Sławomir Gródecki


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych