2014-05-29

Global-kapitalizm i korporacjonizm wkraczają do Polski / Hiszpańscy narodowi anarchiści przeciwko wyborom do PE / Michał Bakunin - muzyka


Global-kapitalizm i korporacjonizm wkraczają do Polski

W ostatnich trzech latach do walki o portfele Polaków stanęło 160 nowych marek. Statystyka dotyczy też firm internetowych. Co ciekawe, liczba sklepów w Polsce ciągle spada, a z drugiej strony nasz rynek przyciąga. Kogo? Oczywiście głównie wielkie sieci zagraniczne. Można stąd wnosić, że to co drobne i rodzime bankrutuje, a to co wielkie i z zagranicznym kapitałem robi biznes.

Jak podaje firma doradcza DTZ, w ciągu ostatnich trzech lat na polskim rynku zadebiutowało około 140 nowych marek, z czego około 70 proc. to sieci zagraniczne.

Na podstawie: Rz

Hiszpańscy narodowi anarchiści przeciwko wyborom do PE

Przed wyborami do unioparlamentu, hiszpańscy aktywiści narodowo-anarchistyczni przeprowadzili swoją kampanię informacyjną, poprzez którą namawiali do bojkotu wyborów. W ruch poszły plakaty i ulotki. W akcję włączyło się kilka komórek w kraju, w tym madrycka, katalońska czy Południowa. Celem akcji było ukazanie, że Europa nie powinna być przykładem na eksperymenty biurokratyczne i kapitałowe. Dla tamtejszych narodowych anarchistów oddanie głosu w wyborach równało się udzieleniem poparcia dla mocodawców znienawidzonego systemu.

Choć zgadzam się z hasłami Hiszpanów, głoszącymi organizowanie się społecznie poza systemem oraz dezaprobatę wobec autorytaryzmu państwowego, na całkowitą rezygnację z możliwości oddania swojego głosu w jakichkolwiek wyborach patrzę już od jakiegoś czasu w kategoriach taktycznego błędu. Może jednak warto czasami zatrząsnąć tym systemem, choćby tylko dla celów propagandowych, głosując chociażby na ugrupowania będące w pewnej opozycji do mainstreamu? Wybory do PE, jak widać na podstawie ostatnich wyników, dają ku temu możliwości. A czy bojkot nie oznacza przypadkiem tego samego, co oddanie głosu na aktualnie rządzących? Będziemy o tym szerzej pisać w Społecznościowcu, naszym piśmie, które już niebawem powinno ujrzeć światło dzienne.     

http://nacionalanarquistasespana.blogspot.com/2014/05/fin-de-campana-contra-las-elecciones.html?spref=fb

Michał Bakunin - muzyka

http://bilmo.net/mp3/474328/paranoja-_bakunin.html

Sławomir Gródecki


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych