Księgarnia

Księgarnia to miejsce, gdzie znajdziesz przede wszystkim ciekawe książki. Chcemy, żeby była ona wirtualną placówką dydaktyczną o charakterze wolnościowym w ramach bookcrossingu (uwalniania książek), czyli darmowego przekazywania nowych lub już przeczytanych pozycji innym osobom. Oznacza to, że nie zamierzamy zarabiać na dostępnych tu pozycjach i nie prowadzimy ich sprzedaży. Będziemy starali się uzupełniać to miejsce o nowe pozycje, szczególnie z zakresu idei wolnościowych. 

Zapraszymy do przejrzenia naszych działów:

  • ⇒Książki / ⇒Pisma / ⇒Płyty CD,

poddziałów w Książkach:

  • ⇒Wolnościowo / ⇒Społeczeństwo / ⇒Historia


2. Pisma

„Społecznościowiec”, pismo sponarchistyczne, nr 1/2014

     „Społecznościowiec”, jak sama nazwa wskazuje – to wydawnictwo podejmujące problematykę społeczną, opisywaną z pozycji wolnościowych. To pełen zakres nigdzie dotąd nie publikowanych autorskich tekstów, jakie wyszły spod sponarchistycznego pióra.

Temat przewodni numeru brzmi „Idea i społeczeństwo”. Jak przystało na ideologicznie pionierskie wydanie, skupiamy się w nim na nakreśleniu kilku podstawowych fundamentalnych założeń myśli sponarchistycznej, wplatając wątki ideologiczne w opis obecnie zachodzących zjawisk społecznych.

W dziale tym poruszamy tematy związane z inicjatywą oddolną („Inicjatywa własna potrzebna od zaraz”), próbując określić szansę na jej rozwój w warunkach zdeterminowanych defetyzmem społeczeństwa. Nie uciekamy od tematów związanych z imigracją, odnosząc się do tego zagadnienia na przykładzie Wielkiej Brytanii („Porozmawiajmy o imigracji na przykładzie brytyjskim”). W jaki sposób chore ambicje rodziców, odzwierciedlające materialistyczne podejście do życia, oddziaływają destrukcyjnie na młode pokolenie – tym zajmujemy się w artykule pt. „Strasznie być dzisiaj dzieckiem, czyli o chorej ambicji rodziców”. Rodzicielstwo nie znika z naszego pola widzenia również w takich tekstach, jak „Matki Polki” czy „Kobieta – rzecz zbędna”, co jak dodatkowo widać po tytułach, nawiązuje do wątku kobiecości w ujęciu współczesnym. „Pomiędzy ideałem a taktyką” to kolejna porcja ideologicznych rozważań, z tym jednak zastrzeżeniem, że podpartych próbami nakreślenia taktyki postępowania, jaka uwzględniałaby możliwości funkcjonowania aktywisty społecznego w warunkach ucisku państwowego.

Dział „Felietony” to zestaw tekstów pisanych w formie trochę pamiętnikarskiej, a więc osobistej i luźnej, lecz mimo wszystko nadal odwołujących się w swym przekazie do ideologicznych zapatrywań autorów. Znajdziecie tu: „Świat pod kluczem”, „Pieniądze nie czynią lepszym”, „Życie według korpo”, „Buty nie idą w parze z alkoholem”, a także tekst pt. „Działajmy charytatywnie”, będący zachętą do działalności charytatywnej, autorstwa redaktora magazynu kibicowsko-narodowego „Patole”.

Miłośnicy historii znajdą coś pod rozwagę w dziale „Historia wiecznie żywa”, a uściślając w artykule „Republika Ostrowiecka – w imię rewolucji, wyzwolenia, narodu, wolności”. Poznacie ideologiczne nastroje i przebieg wydarzeń, jakie doprowadziły do proklamowania tzw. Republiki Ostrowieckiej w warunkach okupacji carskiej. Przykład ciekawy, gdyż niemal zupełnie zapomniany, odkrywający tło niepodległościowo-socjalnej rewolucji.   

Pismo zamyka dział „Warto (prze)czytać”, w którym pod lupę bierzemy interesujące nas wydawnictwa książkowe, często nie ograniczając się do zwykłej recenzji, a raczej podejmując polemikę z ich autorami.

Wszystko to na 74 stronach pisma formatu A4.

Tożsamościowiec, pismo Opcji Społeczno-Narodowej, nr 1/2013 

Od Redakcji:

     „Tożsamościowiec” to pismo, którego celem jest podejmowanie tematów tabu, związanych z kulturą i kwestiami społeczno-politycznymi. To zbiór nigdzie wcześniej niepublikowanych tekstów.

W rzeczywistości politycznej poprawności do głosu nie dochodzą wszyscy uczestnicy dyskusji. Można wręcz powiedzieć, że część dyskutantów jest konsekwentnie wykluczana z dyskursu publicznego. Chcąc brać udział w dyskusji, trzeba się zmieścić w ramach dopuszczalnych poglądów, których przekroczyć nie można. Z uwagi na ten fakt, pismo „Tożsamościowiec” jest próbą przeciwważenia obecnej sytuacji.

Nazwa pisma odnosi się do tego, co dla nas najważniejsze: do poczucia własnej tożsamości etnicznej oraz narodowej. Mimo zadeklarowanej opcji politycznej, pismo nie ogranicza się do jednej grupy odbiorców. Czytelnikiem może być każdy, niezależnie od płci, wieku czy poglądów politycznych. Zależy nam na tym, by budować szerokie forum dyskusyjne, gdzie każda z grup będzie miała tyle samo do powiedzenia, bez żadnej selekcji czy cenzurowania, jak to ma miejsce obecnie. Wolność słowa jest podstawą do wszelkich racjonalnych dyskusji.

„Tożsamościowiec” zawiera nie tylko poważne artykuły, ale również teksty w formie luźniejszej. Dajemy także Czytelnikom wiele recenzji książek, płyt muzycznych i filmów. Uzupełniają to wywiady z osobami, których wypowiedzi raczej nie uświadczy się w oficjalnych mediach. Mamy nadzieję, że nasza forma i treść okaże się atrakcyjna dla każdego.

ETNICZNOŚĆ – CZYNNIK WPŁYWU POLITYCZNEGO

Tożsamość etniczna – czym tak naprawdę jest

Przemysław Borowik

Kwestia imigracji a interesy wielkich graczy

Sławomir Gródecki

Najważniejsze – bronić swojego

Sławomir Gródecki

Zmiana preferencji wyborczych w USA

Sławomir Gródecki

Imigracja jako zbawienie - wykrycie kłamstwa

Przemysław Borowik

NA INNY TEMAT

Dlaczego jestem straight edge?

T.

Lewicowa rzeczywistość

Arkadiusz Wiśniewski

Minimalizm przeciwko konsumpcjonizmowi

Sławomir Gródecki

Wolność i Tożsamość

Sławomir Gródecki

Współczesna młodzież – próba analizy

Filip Niedzielski

Współczesne ruchy narodowe w Europie: porozumienie czy szowinizm?

Przemysław Borowik

WYWIADY

Nacjonalistyczna Alternatywa z Australii

Narodowo-Rewolucyjna Alternatywa z Holandii

Narodowy Opór z Italii

KULTURA

Literacka emanacja polskiej walki rewolucyjnej

Filip Niedzielski

Recenzje książek

Recenzje płyt

Recenzje filmów
Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych