Księgarnia

Księgarnia to miejsce, gdzie znajdziesz przede wszystkim ciekawe książki. Chcemy, żeby była ona wirtualną placówką dydaktyczną o charakterze wolnościowym w ramach bookcrossingu (uwalniania książek), czyli darmowego przekazywania nowych lub już przeczytanych pozycji innym osobom. Oznacza to, że nie zamierzamy zarabiać na dostępnych tu pozycjach i nie prowadzimy ich sprzedaży. Będziemy starali się uzupełniać to miejsce o nowe pozycje, szczególnie z zakresu idei wolnościowych. 

Zapraszymy do przejrzenia naszych działów:

  • ⇒Książki / ⇒Pisma / ⇒Płyty CD,

poddziałów w Książkach:

  • ⇒Wolnościowo / ⇒Społeczeństwo / ⇒Historia


1. Książki

Wolnościowo

Piotr A. Kropotkin „Wolne porozumienie” (broszura)


Pierre Joseph Proudhon  „Istota i przeznaczenie rządu” (broszura)


„Postanarchizm” (broszura)


Społeczeństwo

Lech Mergler, Maciej Wudarski, Kacper Pobłocki Anty-bezradnik przestrzenny – prawo do miasta w działaniu

(...) Niniejsza publikacja jest efektem pracy Stowarzyszenia My-Poznaniacy, za którym stoją ludzie wprawieni w bojach o uwzględnianie społecznego punktu widzenia w kształtowaniu przestrzeni miejskiej. Dostajemy więc do rąk praktyczny poradnik działania, którego atutem jest, poza zamieszczeniem w nim opisów konkretnych batalii o przestrzeń miejską, ujęcie zagadnienia z perspektywy społecznej, osób doświadczonych w opisywanej problematyce.

Przy czym „Anty-bezradnik” wykracza poza obręb tak bliskiego nam aktywizmu ulicznego, zresztą w kilku miejscach doceniając jego wartość na gruncie wywierania presji społecznej, i przenosi walkę na poziom, po którym porusza się władza oraz patrzący tylko na swój zysk, tzw. biznesmeni. Mowa oczywiście o poradach, które mogą pomóc, które mogą okazać się przydatne w konfrontacjach urzędowo-prawnych, aczkolwiek zgodnie z intencją autorów – pisanych w taki sposób, żeby zaznajomić z problematyką walki o przestrzeń przede wszystkim osoby, jakie nie dysponują większą orientacją w temacie. (...)
 

Historia

Antoni Ferdynand Ossendowski „Lenin”

Światowy bestseller lat trzydziestych XX wieku, książka demaskatorska, zdzierająca maskę rewolucji październikowej i odsłaniająca prawdziwe oblicza jej przywódców oraz mechanizmy ich postępowania, a jednocześnie dogłębna analiza i surowa ocena systemu komunistycznego. Uznano ją za antyradziecki paszkwil.

Obraz rewolucji „od kuchni” zapada w pamięć tym bardziej, że jest to zapis wnikliwych obserwacji naocznego świadka wydarzeń.

Niniejszy tom jest nowym wydaniem tego skutecznego remedium na nieznajomość kulis narodzin sowieckiej państwowości.

Wydanie wzbogacone o przedruk ilustracji z wydania z 1930 r.


Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych