Działaj z Nami

Działaczem sponarchistycznym może być każdy, kto popiera nasze ideały i chce firmować swoje akcje szyldem sponarchizmu, czy to poprzez agitację internetową (blogi, stronki), czy to poprzez wlepki, ulotki i plakaty. Jeśli robisz coś w danej chwili dla urzeczywistnienia idei sponarchistycznych – jesteś z nami, tworząc miejscowe grupy sponarchistyczne, nazewnictwem odwołujące się do Twojej miejscowości, regionu itp. 

Promujemy aktywność obywatelską w miejsce kompetencji urzędników państwowych.

Dlatego nie prowadzimy rekrutacji i żadnych zapisów „do sponarchistów”, gdyż nie jesteśmy partią polityczną a formacją obywatelską, oddolnym ruchem społecznym, i tak naprawdę nie ma gdzie się zapisać.

Swoją przydatność możesz potwierdzić nie poprzez deklaracje, a tylko i wyłącznie poprzez działanie. Każda osoba czy grupa posiada pod tym względem pełną autonomię. Jeśli przeprowadza swoje akcje pod szyldem sponarchizmu – stworzy lokalną komórkę sponarchistyczną.  

U nas nie istnieje żadne oficjalne kierownictwo. Liderowanie i hierarchiczne zasady podziału są dobre dla partii parlamentarnych, których jedynym celem jest zdobycie i utrzymanie władzy politycznej, a także obdarowanie swoich funkcjonariuszy przywilejami państwowymi.

W działalności ruchów społecznych i oddolnych, w których najważniejszy jest interes ludzi, organizowanie życia lokalnych społeczności nie „od góry” a „od dołu”, dominuje inicjatywa własna, zasada wzajemnego wsparcia, koleżeński podział zadań, które wykonywane są z własnego przekonania i poczucia obywatelskiego (patriotycznego) obowiązku, a nie pod wpływem odgórnego nakazu.

Sponarchistą jest ten, kto aktywnie walczy o prawa obywateli do samostanowienia o sobie, kto w danym momencie poprzez swoją aktywność tworzy zręby społeczeństwa sponarchistycznego – rządzącego się samodzielnie, bez przywódców i liderów, państwowych mocodawców czy jakichkolwiek grup uprzywilejowanych.

Zachęcamy wszystkich do współpracy! Oznacza to ni mniej, ni więcej, że musicie działać! Działaczem na rzecz Sprawy jest nie ten, kto się deklaruje, a ten, kto swoją aktywnością wpływa na rzeczywistość.

Zachęcamy...
 
do „brania spraw we własne ręce” przez świadomych obywateli, podnosimy kwestię tworzenia niezależnych od państwa struktur, zrzeszeń bądź jak kto woli – organizacji obywatelskich, jakie miałyby powstawać w wyniku oddolnej pracy społecznej, prowadzącej do zacieśniania więzi narodowych.

Jako ruch społeczny pomocy wzajemnej, jesteśmy przekonani, że nic lepiej nie służy życiu w harmonii i współpracy, jak tworzenie dobrowolnych zrzeszeń społecznych, grupujących ludzi w celu realizacji określonych przedsięwzięć i propagowania własnych idei, korzystnych z punktu widzenia dobra publicznego. W owych zrzeszeniach społecznych dochodzi do umacniania więzi ogólnoludzkich, a dokonuje się to w sposób naturalny, gdyż dobrowolny; nigdy sztuczny, odgórny, nietrwały, czyli po prostu wymuszony. Nikt tym grupom nie przeszkadza w działalności, nikt, tak jak obecnie czyni to biurokracja państwowa, nie komplikuje życia.

Zrzeszenia społeczne to ponadto lepsza wersja samorządu (rządzenia we własnym zakresie w oparciu o własne, racjonalnie wydawane środki prywatne), jako skuteczna przeciwwaga dla władzy państwowej vide establishmentu partyjno-biurokratycznego, którego interes, delikatnie mówiąc, nie zawsze idzie w parze z interesem społeczeństwa.

To inicjatywy społeczne stanowią nieodzowny element na gruncie budowania wspólnoty, a co więcej często okazują się skutecznym sposobem na realizację potrzeb społecznych, bez ingerencji marnotrawiącej środki finansowe niewydolnej biurokracji.

Myślą przewodnią naszej działalności jest przeświadczenie o potrzebie zmiany duchowej dzisiejszego człowieka. Wyrwanie go z bierności i zachęcenie do zaangażowania obywatelskiego, gdyż tylko postawa aktywności społecznej jest w stanie zagwarantować nam pomyślną przyszłość, czego nie zrobi za nas żadna rządząca nami grupa uprzywilejowanych urzędników, myśląca tylko o podtrzymaniu swojej uprzywilejowanej pozycji w społeczeństwie.

Chcąc zmieniać innych, musimy zacząć od siebie. Dlatego odrzucamy niewolnicze myślenie o zbawczej roli władzy państwowej, a w jej miejsce pragniemy tworzyć rządzące się same, aktywne, a przez to wolne grupy obywatelskie.

Odrzucamy także ograniczające naszą wolność wszelkie psychoaktywne używki – alkohol, narkotyki oraz nikotynę, jako trujące nasz organizm i niszczące charakter, namawiając nie tyle do aktywnego, co zdrowego trybu życia.
 
Zachęcamy do działania prospołecznego. 

Sponarchiści
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych